معرفی یک قهرمان داستانی جدید به نوجوانان، همیش به کتابفروشی ها آمد

به گزارش وبلاگ خنده و شادی، حبیب الله لزگی در مصاحبه با خبرنگاران، درباره آثار جدید خود گفت: به تازگی مجموعه 3 جلدی داستان های همیش به عنوان یک شخصیت داستانی تازه برای نوجوانان با ترجمه ام توسط کتاب های قاصدک -بخش کودک انتشارات ذکر - منتشر و راهی بازار نشر گردیده است. نویسنده این مجموعه دنی والاس نویسنده انگلیسی است.

معرفی یک قهرمان داستانی جدید به نوجوانان، همیش به کتابفروشی ها آمد

وی اضافه کرد: همیش قهرمان یک مجموعه کتاب است که من تا به حال 3 جلدش را ترجمه نموده ام و جلد چهارمش هم به تازگی در انگلستان به چاپ رسیده است. من هم سفارش داده ام تا جلد چهارم مجموعه برایم به ایران ارسال گردد تا ترجمه اش کنم. هر جلد از این مجموعه، داستانی دارد که در آن همیش با مسائل و مشکلاتی روبرو می گردد و باید آن ها را حل نماید. جلد اول مجموعه، همیش مسافر توقف، جلد دوم همیش و مردمان هرگزی و جلد سوم هم همیش و آروغ جاذبه نام دارد.

این مترجم در ادامه گفت: در کتاب اول، همیش با متوقف نمایندگان جهان روبرو می گردد. متوقف نمایندگان جهان به همراه مخوفان در پی تصاحب جهان هستند. آن ها از بچه ها متنفر هستند. در جلد دوم، همیش با موجودات و هیولاهای سایه وار روبرو می گردد و در جلد سوم هم همیش مادر و برادرش را در شرایطی که به سقف چسبیده اند پیدا می نماید و می فهمد که در دردسر بزرگی افتاده است. قصه های همیش جذاب و هیجان انگیز هستند. چون کتاب ها تصاویر سیاه و سفید دارند، برای بچه ها دوست داشتنی خواهند بود. حجم کتاب ها هم نسبتبه کارهای پیشین ام مثل خیابان وحشت بیشتر است. بنابراین به نظرم نوجوانان با این کتاب ها ارتباط برقرار می نمایند. مطمئن هستم که بچه ها از این مجموعه استقبال می نمایند و با اشتیاق آن را می خرند. این مساله را با دیدن میزان استقبال از ترجمه های پیشین ام می گویم.

لزگی درباره زمان ترجمه این کتاب ها گفت: این 3 جلد را در مدت 3 ماه ترجمه کردم. برای هر جلد یک ماه وقت گذاشتم. نکته مهم این است که سیستم کار مترجم چه باشد. من به علت تدریس در دانشگاه، 24 ساعته روی ترجمه وقت نمی گذارم و زمان های آزادم را به این کار اختصاص داده ام.

وی در سرانجام گفت: جلد اول این مجموعه، 288 صفحه، جلد دوم 312 صفحه و جلد سوم 240 صفحه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "معرفی یک قهرمان داستانی جدید به نوجوانان، همیش به کتابفروشی ها آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی یک قهرمان داستانی جدید به نوجوانان، همیش به کتابفروشی ها آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید